spotakanie biznes
Zarabianie przez polecanie, czyli afiliacja to obecnie jeden z najpopularniejszych i zarazem najłatwiejszych sposobów na dodatkowy zastrzyk gotówki. Na ten rodzaj pracy w dużej mierze decydują się młodzi ludzie, ceniący dobie swobodę działania i niezależność. Poprzez wzgląd na nieustannie rosnące zainteresowanie afiliacją biznes z polecenia przez wielu ekspertów uznawany
jest za biznes XXI wieku.

Co to jest i jak działa afiliacja?

Główną ideą afiliacji jest przystąpienia do programu partnerskiego celem polecania konkretnych produktów bądź usług innym użytkownikom Internetu, poprzez udostępnienie linku afiliacyjnego lub baneru reklamowego umożliwiającego przejście do strony reklamodawcy i wykonanie danej akcji np. dokonania zakupu zarekomendowanego produktu bądź zapisania się do newslettera. Każda akcja nagradzana jest prowizją.
W afiliację zazwyczaj zaangażowane są trzy strony:
– reklamodawca, czyli podmiot (np. sklep internetowy) sprzedający dany produkt/usługę,
– wydawca, czyli osoba polecająca dany produkt/usługę swoim odbiorcom,
– sieć afiliacyjna, czyli program partnerski ułatwiający nawiązanie współpracy pomiędzy wydawcą a reklamodawcą.
Jednym z wielu plusów współpracy afiliacyjnej jest fakt, że wydawcą tak naprawdę może zostać każda osoba pełnoletnia. Wbrew ogólnie panującym przekonaniom nie trzeba być blogerem lub influencerem o dużych zasięgach w Internecie – w tym przypadku wystarczą tylko dobre chęci oraz zaangażowanie w działanie.