Żywność funkcjonalna

Jeśli w codziennej pracy masz problem z utrzymaniem zdrowej diety – czy to ze względu na brak czasu, czy brak umiejętności kulinarnych, być może marzysz o magicznej tabletce dostarczającej niezbędnych składników odżywczych i zapewniającej zachowaniu ciała w dobrym stanie. Co jednak jeśli taki produkt już istnieje? Być może nie w formie tabletki, ale znamy już składniki, które są w stanie ułatwić codzienne zmagania o zdrowie i dobry stan naszego organizmu. Mowa oczywiście o żywności funkcjonalnej, czyli superbohaterach wśród jedzenia.

Z czym to się je?

Żywność funkcjonalna to produkty, które wzbogacone zostały o składniki szczególnie korzystne dla naszego organizmu. Muszą one posiadać udowodniony pozytywny wpływ na zdrowie poprzez poprawienie samopoczucia, kondycji psychicznej lub obniżenie ryzyka zachorowania na niektóre choroby. Mogą być produkowane fabrycznie z naturalnych składników zmodyfikowanych w określony sposób, ale przykłady żywności funkcjonalnej to też tłuste ryby, owoce morza, czy zielona herbata.

Dla każdego coś dobrego

Produkty należące do grupy żywności funkcjonalnej poprzez dobór odpowiednich składników odpowiadają na potrzeby dzisiejszego świata pod wieloma względami. Przede wszystkich dzięki zwiększonej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy zmniejszają ryzyko chorób cywilizacyjnych czyli cukrzycy, niewydolności układu sercowo-naczyniowego, czy problemów z ciśnieniem. Często posiadają dużo błonnika, który zmniejsza uczucie głodu i wspiera pracę jelit. Stanowią też niezwykle korzystny dodatek do diety sportowców ze względu na wysoką zawartość witamin i składników mineralnych lub dodatek kofeiny. Natomiast jeśli chcemy w prosty sposób dostarczyć organizmowi zdrowej dawki energii w ciągu dnia, możemy sięgnąć po jedną z przekąsek superfood, na przykład w postaci o batonika Hi5! beeSnap będącego połączeniem suszonych owoców z naturalnym miodem. To bogactwo wartościowych składników, które możesz mieć zawsze przy sobie.

W dzisiejszym zabieganym świecie często zapominamy o podstawowej potrzebie naszego organizmu, jakim jest dostarczenie odpowiednich składników odżywczych. Nie pamiętamy, że jest to niezbędny czynnik do jego zdrowej, wydajnej pracy. Dlatego tak ważne jest, by w pośpiechu dnia codziennego choćby na chwilę przypomnieć sobie o najcenniejszym aspekcie naszego życia – zdrowiu. Żywność funkcjonalna zapewni wsparcie w utrzymaniu prawidłowej kondycji naszego organizmu.