Zdjęcia są kolejnym niezwykle ważnym – i zbyt często pomijanym – elementem. Po pierwsze, obrazy pomagają nadać znaczenie Twoim komunikatom i wizualnie przekazać kontekst. Po drugie, pomagają one rozbić tekst i sprawiają, że Twój post jest bardziej estetyczny, co pomaga zatrzymać odwiedzających i zapewnić początkowe zainteresowanie ze strony nowych gości. Podjęcie decyzji dotyczącej Twojej strony zajmuje przeciętnej osobie 0,05 sekundy.

Najlepsze sposoby do zarabiania przez Internet

W dzisiejszych czasach nie musimy wychodzić z domu, aby móc legalnie zarobić pieniądze. Technologia rozwija się dynamicznie, w konsekwencji coraz więcej osób decyduje się na pracę przez Internet. Tego typu rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim możemy wykonywać poszczególne czynności, kiedy tylko mamy na to ochotę, o ile nie przyjmiemy prywatnych zleceń, które mają określony termin wykonania. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu na temat sprawdzonych i skutecznych sposobów na zarobek za pośrednictwem Internetu.

Zobacz!

Czym jest Creative Commons i domena publiczna

Creative Commons (CC) jest organizacją publiczną, która zapewnia warunki do legalnego i swobodnego rozpowszechniania produktów intelektualnych i twórczych. CC opracowała kilka rodzajów licencji, na podstawie których posiadacze praw zezwalają na wykorzystanie zdjęć przez konsumentów treści.

Domena publiczna odnosi się do produktów twórczych, które nie są chronione prawem autorskim ze względu na wygaśnięcie ochrony, konfiskatę i inne okoliczności prawne. Aby zrozumieć, że obraz jest w domenie publicznej, będziesz musiał przeczytać warunki licencji i użytkowania.

Źródła zdjęć na wolnych licencjach lub w domenie publicznej są wymienione poniżej. Są one z grubsza podzielone na trzy grupy:

  • różne rodzaje zasobów online;
  • narzędzia do tworzenia treści wizualnych;
  • media osadzone.

Źródła darmowych obrazów

Na szczęście dla nas wszystkich blogerów istnieje wiele wysokiej jakości bezpłatnych źródeł obrazów. Poniżej znajduje się pełny wybór witryn, w których można wyszukiwać i pobierać darmowe obrazy na bloga.

1. free digital photos. Zdjęcia o niskiej rozdzielczości są dostępne do swobodnego wykorzystania.

2. Free images. Do zalet serwisu należy zaliczyć ogromny zbiór zdjęć. Wadą jest długi formularz rejestracyjny i duża liczba replikowanych zdjęć.

3. Freerangestock. Oprócz zdjęć, można znaleźć również ilustracje i kolaże nadające się na posty.

4. IM Free. Tutaj można znaleźć darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego. Istnieje możliwość wyszukiwania według słów kluczowych i kategorii. W większości, strona jest amatorskie zdjęcia – co może lub nie może być dobre, w zależności od celów, które chcesz osiągnąć.

5. MorgueFile. Bezpłatne zdjęcia są dostępne po rejestracji. Administracja strony prosi o podanie danych osobowych.

6. Pixabay. Rosyjskojęzyczny serwis, w którym zdjęcia rozpowszechniane są na licencji CC. Nie jest wymagana rejestracja. Można łatwo i szybko znaleźć zdjęcia lub ilustracje do dowolnego zapytania. Jednak rozdzielczość większości zdjęć nie jest zbyt wysoka: nadają się one do postów, ale do umieszczania na stronach – nie zawsze.

7. Public Domain Pictures. Zbiór zdjęć w domenie publicznej. Możesz pobrać w pełnym rozmiarze za symboliczną opłatą, podczas gdy mniejsze pliki są dostępne za darmo. Znajdują się tam ciekawe zdjęcia poza utartymi szlakami.

8. Pexels. Duże archiwum zdjęć – za darmo, bez rejestracji, w wysokiej rozdzielczości.

9. Rgbstock. Ten zasób został stworzony dla fotografów i artystów. Wiele amatorskich zdjęć jest niskiej jakości, ale jest też sporo bardzo dobrych pod względem merytorycznym.

10. Ancestry Images. Tutaj można znaleźć obrazy w stylu vintage.

11. Bigfoto. Ogromny zbiór zdjęć amatorskich.

12. gratisography Darmowe obrazy wysokiej jakości tutaj.

13. Death to The Stock Photo. Rejestrując się na stronie, będziesz otrzymywać co miesiąc kolekcję zdjęć lifestylowych. Jest to alternatywa dla tanich, upozowanych zdjęć, które są często dystrybuowane przez fotobanki.

14. FreeMediaGoo. Darmowe zdjęcia, bez konieczności rejestracji. Zdjęcia, filmy i tekstury są dostępne w osobnej sekcji.

15. Hubspot. Tutaj możesz otrzymać 160 darmowych zdjęć w zamian za Email.

16. Burst. Darmowy photostock, wymagana rejestracja. Wiele wysokiej jakości profesjonalnych zdjęć, których jeszcze nie ma w sieci.

17. Little Visuals. Zapisując się, będziesz otrzymywać 7 wysokiej jakości zdjęć co 7 dni. Znajdziesz tu zdjęcia naturalnych krajobrazów, architektury, tekstur i szczegółów obiektów, które mogą być przydatne do różnych celów.

18. New Old Stock. Tutaj można znaleźć kolekcję zdjęć vintage, które nie są chronione prawami autorskimi.

19. PicJumbo. Duży zbiór zdjęć, dostępny bez rejestracji.

20. Pickupimage. Można tu znaleźć zdjęcia przyrody i ulic miast, a czasem ludzi.

21. Freestockimages. Darmowy rosyjskojęzyczny fotobank. Zdjęcia są rozpowszechniane na licencji CCO.

22. Unsplash. Jeden z najpopularniejszych banków zdjęć z darmowymi ilustracjami.

23. Wikimedia Commons. Przechowywanych jest tu ponad 20 milionów zdjęć. Jest tam wiele zdjęć i są one w wysokiej rozdzielczości.

24. Compfight. Wyszukaj zdjęcia opublikowane w serwisie Flickr. Minusy: bardzo irytujące płatne reklamy akcji.

25. CC Search. Usługa wyszukiwania obrazów w zasobach stron trzecich.

26. Foter. Kolejna wyszukiwarka zdjęć dla serwisu Flickr.

27. Image Finder. Trzeci serwis wyszukiwania Flickr dla Twojej kolekcji.

28. PhotoPin. Usługa wyszukiwania zdjęć z serwisu Flickr, które są rozpowszechniane na licencji CC.

29. StockPhotos. Darmowy serwis do dzielenia się zdjęciami. Obecnie posiada kolekcję około 25 000 zdjęć.

30. TinEye. Usługa odwrotnego wyszukiwania zdjęć. Umożliwia ustawienie źródła i warunków dystrybucji dla obrazu. Wpisujesz link do zdjęcia, pokazuje Ci się, gdzie jest ono używane.

31. Wylio. Tutaj nie tylko możesz znaleźć darmowe zdjęcie, ale także zmienić jego rozmiar.

32. Canva. Świetne narzędzie do tworzenia treści wizualnych.

33. ThingLink. To narzędzie pozwala na tworzenie interaktywnych obrazów.

34. Slidely. Dzięki tej usłudze możesz tworzyć animowane galerie i prezentacje wideo ze swoich zdjęć.

35. Superfamous. Zdjęcia przyrody autorstwa holenderskiego projektanta, które mogą być wykorzystywane komercyjnie. Nadaje się jako tekstury do różnych prac projektowych.

36. FoodiesFeed. Jeśli potrzebujesz pięknych zdjęć jedzenia do swojego bloga lub reklamy, to jest to miejsce. Odpowiednią żywność można łatwo wyszukać według kategorii. Fotobank jest niewielki, ale dzięki specjalizacji pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu.

37. StockSnap. Bezpłatne, bez rejestracji, w dobrej rozdzielczości. Znalazłem zarówno profesjonalne, jak i amatorskie zdjęcia.

38. Life of Pics. To miejsce, gdzie ludzie umieszczają zdjęcia do użytku publicznego. Można łatwo wyszukiwać według kolorów, wiele panoram i wysokiej jakości zdjęć amatorskich.

39. Stockvault. Darmowe zdjęcia, tekstury i ilustracje. Ilustracje są obfite i, co rzadkie, dość wysokiej jakości i aktualne.

40. The Pattern Library. Wysoce wyspecjalizowany magazyn dla każdego, kto potrzebuje wzorów. Mnóstwo darmowych i wysokiej jakości teł dla Twoich postów i banerów.

41. Travel Coffee Book. Zdjęcia podróżników z całego świata. Co 10 dni archiwum jest uzupełniane o 10 zdjęć.

42. DesignersPics. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, dostępne z łatwym wyszukiwaniem według kategorii.

43. Free nature stock. Kolejne źródło pięknych krajobrazów i zwierząt. Można tam również znaleźć ujęcia makro roślin i owadów.

44. Nomada. Duże archiwum darmowych zdjęć amatorskich, nowoczesnych i wysokiej jakości. Dobre źródło informacji dla każdego, kto pracuje z mediami społecznościowymi.

45. Skitterphoto. Darmowe źródło, posiada wyszukiwanie według słów kluczowych i kategorii. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości dostępne bez rejestracji.

46. Magdeleine. Przeważają tu piękne fotoportrety. Niektóre zdjęcia wymagają podania autorstwa – jest to zaznaczone w opisach.