Blog stanowi idealne narzędzie do zarabiania w internecie, dzięki niemu możemy zbudować grupę odbiorców i zainteresowanych naszymi tekstami i zarabiać na tym. Regularne wstawianie interesujących artykułów, które angażują czytelników do aktywności, przyczynia się do spopularyzowania witryny online. Jak tworzyć wpisy blogowe, by były one absorbujące dla czytelników? Przedstawiamy 16 najistotniejszych porad w tym zakresie.

1. Określ zwięzły temat wpisu

Powinien on być konkretny, może składać się z pytania lub tezy. Tytuł artykułu powinien oddawać tematykę treści. Jeśli składa się z zagadnienia, na które trzeba odpowiedzieć, w treści powinno znaleźć się skonkretyzowane wytłumaczenie tematu.

2. Podziel treść

Artykuł blogowy powinien być atrakcyjny pod względem wizualnym, zarówno dla czytelników, jak i dla robotów Google. Treść powinna być spójna, tj. zawierać wszystkie istotne elementy składowe. Na samej górze artykułu znajduje się temat, następie wstęp oraz poszczególnie nagłówki uzupełnione akapitami. Artykuł powinien posiadać zakończenie – i jeśli w danym temacie to konieczne – wypisane źródła.

3. Formatuj artykuł

Nie bój się wykorzystywać w treści różnego rodzaju “ulepszaczy”, uatrakcyjniających artykuł pod kątem wizualnym. Służą do tego wyboldowania (pogrubienia tekstu), podkreślenia czy wypunktowania. Pozwalają one lepiej zorganizować treść i skupić uwagę czytelnika na najważniejszych jej aspektach.

4. Wyróżnij, do kogo chcesz trafić

Zanim stworzymy pierwszy artykuł musimy wiedzieć, kto będzie naszą grupą docelową. Nie jest bowiem tak, że odnajdzie się ona sama. Każde zorganizowane działanie biznesowe musi uwzględniać pewną grupę osób, do której chcemy trafić. W przypadku tworzenia treści na bloga firmowego jest podobnie.

5. Zdecyduj, co chcesz osiągnąć

Pisanie dla pisania nie ma sensu. Za blogiem musi iść pewna wartość, która pozwala przybliżyć się do wyznaczonego celu. Może być nim. np. zwiększenie świadomości marki wśród konsumentów, czy chęć przyciągnięcia nowej grupy odbiorców. Określenie celów w tym kontekście jest niezwykle istotne.

6. Inspiruj się innymi, ale w granicach prawa

Konkurencja może być znakomitą bazą do inspiracji. Jeśli chcemy poznać, które tematy związane z naszą działalnością są na topie – odwiedźmy witryny najbardziej rentownych blogów o podobnej tematyce. Nie możemy jednak kopiować treści, czy tylko nieznacznie jej zmieniać. Nasze artykuły mogą nawiązywać do wpisów konkurencji, ale bez łamania praw autorskich.

7. Nie ignoruj słów kluczowych…

Keywordsy to potężne narzędzie, pozwalające wypozycjonować naszą stronę internetową wysoko w wynikach wyszukiwań. Są to frazy, czasami nawet zbitki słów, które przyczyniają się do budowania pozycji w rankingach Google. Warto, aby słowa kluczowe znajdowały się w naszym tekście i były odpowiednio rozmieszczone.

8. …ale nie przesadzaj z ich ilością!

Wyszukiwarka Google źle znosi przesyt keywordsami, które zostały umiejscowione bardzo gęsto, w ramach jednego artykułu. Czasami lepiej wykorzystać słowo kluczowe tylko raz, niż sprawić, aby wyszukiwarka potraktowała naszą treść jako “spam”.

9. Twórz dla szerokiego grona osób

Nawet, jeśli dosyć precyzyjnie określiliśmy grupę docelową, to nasze treści powinny być przystępne dla każdego. Oznacza to, że nawet jeśli jakaś przypadkowa osoba wejdzie na naszego bloga, nie powinna zostać odstraszona skomplikowaną składnią zdań, czy wykorzystywaniem w treści eksperckich sformułowań. Warto pisać konkretnie, stawiając na prosty przekaz.

10. Wyrzuć błędy!

Nie ma nic bardziej irytującego dla wnikliwego czytelnika, jak nagromadzenie błędów ortograficznych, językowych i składniowych. Wiadomo – czasami może się zdarzyć, że przez naszą nieuwagę opublikujemy wpis z jednym “babolem”. Jeśli jest jednak ich zbyt dużo, sami “strzelamy sobie w kolano”. Korekta tekstu to podstawa!

11. Wykorzystuj przekierowania zewnętrzne

Umiejscowienie w treści tzw. linków zewnętrznych przyczynia się do lepszego pozycjonowania strony. Jeśli umieścimy w artykule odnośniki do stron zewnętrznych, to taka podstrona będzie traktowana w sposób wiarygodniejszy, niż inne, konkurencyjne witryny. Należy jednak pamiętać, aby stosować przekierowania odnoszące się do sprawdzonych i rzetelnych źródeł.

12. Nie stosuj przesadnie długich akapitów

Przypuśćmy, że nasza treść jest obiektywnie zwięzła, ale akapity, które stworzyliśmy, są przesadnie długie. Nie bójmy się pociąć je na mniejsze części, nawet jeśli użyjemy tylko zwykłego odstępu, bez wstawiania nowego nagłówka. Taka treść jest bardziej przyjazna dla oka i z pewnością nie będzie nudzić czytelnika.

13. Zastanów się nad strategią działania

O ile w początkowej fazie tworzenia inspiracji będzie bez liku, to po dwóch-trzech miesiącach może braknąć nam pomysłów na treść. Warto zawczasu przygotować np. miesięczny szkielet artykułów, będących elementem strategii udostępniania wpisów. Pozwoli to lepiej zorganizować pracę i sprawi, że nie będziemy musieli martwić się tworzeniem treści na ostatnią chwilę.

14. Bądź regularny w udostępnianiu artykułów

Jeśli przyciągniemy czytelników na naszego bloga, powinniśmy zachowywać regularność w tworzeniu treści. Najlepiej dodawać posty o stałych porach dnia, np. dwa razy w tygodniu. Pozwoli to wyrobić pewną rutynę i przyzwyczaić odbiorców do tego, iż na naszym blogu pojawiła się nowa treść.

15. Schowaj kilka artykułów “do szuflady”

Przydarzył nam się pilny wyjazd, bądź musimy skupić się na czymś innym? W takiej sytuacji warto mieć kilka artykułów zapasowych, które w dowolnej chwili będziemy mogli udostępnić na blogu. Warto myśleć zapobiegawczo – w końcu nigdy nie wiemy, jaka przypadkowa sytuacja może mieć miejsce.

16. Nie wahaj się nad zrobieniem szerokiego reaserchu

Nie musimy być omnibusami w każdej dziedzinie życia. Jeśli mamy wątpliwości, np. związane z merytoryką naszego tekstu, zasięgnijmy rzetelnych źródeł. Wartościową ich formą są m.in. eksperckie blogi, portale rządowe czy strony internetowe renomowanych mediów.

Podsumowanie

Prowadzenie bloga jest dosyć skomplikowaną czynnością, wymagającą długofalowego podejścia przy jednoczesnym zwracaniu uwagi na wszelkie detale. Jeśli ustrzeżemy się najczęściej popełnianych błędów, nasza treść stanie się wartościowa i interesująca dla czytelnika.

Zarabianie pieniędzy w softmatketingu czyli biznesie z polecenia.

Biznes DuoLife to biznes rekomendacji , biznes z polecenia tzw sofrmarketing, co to znaczy ? – to znaczy że rekomendując produkty i pokazując ten rodzaj biznesu mogę zarabiać: 3000 zł (trzy tysiące złotych)  5000 zł (pięć tysięcy złotych) 20 000 zł (dwadzieścia tysięcy złotych) i dużo więcej.

Zobacz!

Najlepsze sposoby do zarabiania przez Internet

W dzisiejszych czasach nie musimy wychodzić z domu, aby móc legalnie zarobić pieniądze. Technologia rozwija się dynamicznie, w konsekwencji coraz więcej osób decyduje się na pracę przez Internet. Tego typu rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim możemy wykonywać poszczególne czynności, kiedy tylko mamy na to ochotę, o ile nie przyjmiemy prywatnych zleceń, które mają określony termin wykonania. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu na temat sprawdzonych i skutecznych sposobów na zarobek za pośrednictwem Internetu.

Zobacz!